Preskočiť na obsah

Vyhodnotenie súťaže

Na slávnostnej vernisáži 17. ročníka fotografickej súťaže Speleofotografia 2014, 21. novembra 2014 sa v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši vyhlásili výsledky súťaže. Odborná porota vyhodnotila 550 fotografií 81 speleofotografov z 20 krajín sveta, udelila hlavnú cenu Speleofotografie a v dvoch kategóriách vyhlásila za najlepšie tieto diela:Hlavnú cenu súťaže získala fotografia Cosmin Nistor – Photo No. 13

kategória Krása jaskýň:
1. miesto: Rémi Flament – The Sabres of Orgnac (Francúzsko)
2. miesto: Christian Tecu –  Photo No. 07 (Rumunsko)
3. miesto: Peter Gedei – Ice Chamber (Slovinsko)

kategória Speleomoment:
1. miesto: Alan Grosse – Keystone Light (Spojené Štáty Americké)
2. miesto: Rémi Flament – Gravity (Francúzsko)
3. miesto: Claudio Pia (Taliansko)

Hlasovaním na sociálnych sieťach získala ocenenie fotografia Taufik Akbar: Tiger Boat (Indonézia).

Riaditeľka múzea vyhlásila ešte cenu riaditeľky múzea, ktorú získal Lukáš Kubičina zo Slovenska. Poďakovala tiež sekretártke indonézskeho veľvyslanectva pre socio-kultúrne záležitosti a turizmus, Amalii Yunus, ktorá prevzala cenu v mene indonézskeho víťaza súťaže a privítala účastníkov vernisáže kultúrnym programom.
Predseda odbornej komisie Pavol Kočiš ozrejmil proces vyhodnocovania súťaže a otvoril výstavu, zloženú zo stovky najlepších diel vrátane tých ocenených, ktorú si v ten deň prehliadli desiatky návštevníkov. Na vernisáži sa v hojnom počte zúčastnili speleológovia a speleofotografi najmä z blízkych jaskyniarskych skupín a Poľska.

Autori vystavených fotografií obdržali 120 stranový katalóg výstavy a víťazi súťaže hodnotné ceny. Po vernisáži sa zúčastnení speleofotografi presunuli na víkendový pobyt – kam inam, než do jaskyne?Oceneným gratulujeme!

za Organizačný výbor súťaže Speleofotografia 2014

Lukáš Vlček
Katalóg v PDF podobe si môžete stiahnut tu: pdflogo


 

fotografie z vernisáže. Autori: Vladimír Kóňa, Pavol Staník, Pavol Kočiš, Helena Vangorová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.