Preskočiť na obsah

SPELEOFOTOGRAFIA 2018, 19. ročník

SPELEOFOTOGRAFIA 2018, 19. ročník Medzinárodná súťažná výstava fotografií s jaskyniarskou tematikou

 

 1. Organizátori:

– Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva
– Slovenská speleologická spoločnosť
– Správa slovenských jaskýň
– mesto Liptovský Mikuláš

 1. Súťaže sa môže zúčastniť každý fotograf, ktorý splní všetky podmienky tejto súťaže.
 2. Každý autor môže zaslať do jednej kategórie najviac 5 fotografií.
 3. Kategórie a ceny:
 • A – Krása jaskýň – fotografie znázorňujúce krásu jaskynných priestorov a detaily jaskynnej výzdoby.
 • B – Speleomoment – reportážna fotografia z jaskyniarskych akcií a expedícií.

V každej kategórii budú ocenené najlepšie 3 fotografie hodnotnými cenami. Zo všetkých prihlásených fotografií odborná porota vyberie hlavnú cenu Speleofotografie 2018, ktorej autor bude aj víťazom 19. ročníka súťaže. Bude vyhlásená aj Cena hlasovania verejnosti na sociálnych sieťach.

 1. Účasť v súťaži je bezplatná.
 2. Fotografie do súťaže treba posielať v digitálnej podobe cez on-line formulár v nasledovnom rozlíšení: min. rozmer dlhšej strany 3000 px, veľkosť súboru max. 5 MB (formát jpg). Do súťaže nebudú zaradené práce zaslané poštou na CD, na negatívoch alebo diapozitívoch.
 3. Súbory je potrebné pomenovať v tvare „kategória-priezvisko autora-poradové číslo.jpg“ (príklad: A-Schmith-1.jpg). K jednotlivým súborom treba na web stránke www.speleofotografia.sss.sk vyplniť prihlasovací on-line formulár. Názvy fotografií a komentáre sa uvádzajú v anglickom jazyku.

 

Online formulár – Kategória A

 

Online formulár – Kategória B

 

 1. Súťažiaci vyplnením elektronického formulára potvrdzuje, že vlastní autorské práva k fotografiám, ktoré posiela do súťaže a zároveň dáva súhlas na použitie fotografií za účelom propagácie súťaže na záverečnej výstave, na internetovej stránke organizátora súťaže, sociálnych sieťach a mediálnej propagácii súvisiacej so súťažou. Vystavené fotografie nezasiela organizátor autorom po ukončení výstavy, ostávajú v jeho archíve.
 2. Porota vyberie 100 najlepších fotografií zo všetkých zaslaných príspevkov. Tieto budú vytlačené na rozmer 30×40 cm na náklady organizátora pre účely výstavy a prezentované na vernisáži v Liptovskom Mikuláši. Z vystavených fotografií bude vydaný katalóg, ktorý bude zaslaný autorom v ňom publikovaných prác.
 3. Porota je zložená zo skúsených jaskynných fotografov:

 

Pavol Kočiš – Slovensko (predseda poroty)
Peter Gedei – Slovinsko

Staszek Kotarba – Poľsko

Cosmin Nistor a Cristian Țecu – Rumunsko

Pavol Staník – Slovensko

 

 1. Kalendár súťaže:

Uzávierka súťaže je 30. 6. 2018. Porota vyberie víťazné príspevky v termíne od 1. 7. do 13. 7. 2018. Slávnostné vyhlásenie ocenených fotografií sa uskutoční v novembri 2018 na vernisáži výstavy vo výstavnej sieni múzea na ul. Školská 4, Liptovský Mikuláš. Výsledky súťaže budú zverejnené na stránke www.speleofotografia.sss.sk

 1. Organizátori Speleofotografie 2018 a členovia poroty sa nemôžu autorsky zúčastniť  súťaže.
 2. Rozhodnutie poroty, týkajúce sa udelenia cien je nemenné.
 3. Ceny budú oceneným autorom odovzdané zástupcom organizátora na vernisáži výstavy v Liptovskom Mikuláši. V prípade, ak sa autor nezúčastní vernisáže, organizátor mu zašle cenu poštou na adresu uvedenú vo vstupnom formulári.
 4. Organizátor nenesie žiadnu zodpovednosť za škody vznikajúce tretím osobám spôsobené  porušením týchto pravidiel zo strany účastníkov súťaže (napríklad prihlásenie príspevku,  na ktorý súťažiaci nevlastní autorské práva a pod.).

 

_________________
Viac informácií:

www.speleofotografia.sss.sk
https://www.facebook.com/speleofotografia
Mária Ošková –           oskova@smopaj.sk                  0903814878;      +421/44/5477242 (office)
Lukáš Vlček (EN) –     lukasvlcek@yahoo.com            0940807327
Pavol Staník – pavol.stanik@ssj.sk                  0903256953

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.